بلاگ

تازه های سایت

تبلیغات

آموزش کالیمبا

آموزش کالیمبا

جست و جو

آغاز سخن کالیمبا موزیک (خانه کالیمبای ایران) آغاز سخن کالیمبا موزیک (خانه کالیمبای ایران) kalimbamusic.ir

با تبریک سال نو (1400) و درود به خوانندگان وب سایت کالیمبا موزیک (خانه کالیمبای ایران)

وب سایت کالیمبا موزیک، از زمستان 1399 آغاز به کار کرده است.

درباره چگونگی راه اندازی و انگیزه های مختلفی که باعث طراحی کالیمبا موزیک شده، نکاتی را عرض می کنم.

همانطور که همه میدانیم، کسانی که در زمینه موسیقی فعالیت حرفه ای دارند، عطش یادگیری سازهای مختلف را نیز در خود دارند و برای سازهای جدید، این انگیزه و عطش بسیار بیشتر است.

در تمام دوران فعالیتم در موسیقی، غیر از یادگیری نوازندگی، آهنگسازی و تدریس، همواره به دنبال نوشتن درباره موسیقی بودم.

مهمترین فعالیت نوشتاری من، طراحی و راه اندازی و مدیریت نخستین وب سایت موسیقی ایران در اینترنت است با نام "موسیقی هنری ایران" www.persianartmusic.com که از سال 1380/2000 آغاز به کار کرد و سال ها به عنوان نخستین سایت موسیقی ایران، تنها مرجع موسیقی ایران در فضای اینترنت بود.

پس از آن، فعالیت در زمینه آموزشی را برای نخستین بار، به صورت آموزش آنلاین تار و سه تار آغاز کردم. در آن سال ها، آموزش آنلاین موسیقی و ساز، مرسوم نبود.

اجرای آموزش تار و سه تار به صورت تصویری دیگر فعالیت آموزشی من بود که در سال 1385 و 1386 به صورت دو بسته آموزشی تصویری برای سازهای تار و سه تار ضبط و عرضه شد.

یادگیری سازهای مختلف همواره مورد علاقه ام بود و استفاده از آن ها در کارهای مختلف، آهنگسازی، موسیقی نمایش و...، مورد توجهم قرار داشت.

حدود 3 سال قبل، برای آهنگسازی نمایش "روز بیست و یکم"، به دنبال صدایی خاص بودم که بتوانم بعضی از فضاسازی ها را با آن اجرا کنم.

یکی از سازهایی که در آن زمان با آن آشنا شدم، کالیمبا بود، ولی به خاطر نبود زمان کافی، امکان استفاده از کالیمبا برای آن نمایش فراهم نشد.

پس از آن، با تمرین و آشنایی بیشتر با این ساز، به نکاتی رسیدم که به نظرم بسیار جالب بودند و احتیاج به کنکاش بیشتر و یادگیری عمیق تر داشتند.

با مطالعه مطالب (هر چند کم) درباره کالیمبا، نبود سیستم آموزشی مناسب و کامل، برای این ساز را بیشتر حس کردم.

و با توجه به آموزه های قبلی خودم، با مطالعه متدهای آموزشی موجود در کشورهای مختلف، تمرین ها و درس هایی را برای آموزش کالیمبا نوشتم.

هم اکنون، این متد آموزشی در حال چاپ است و به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

با این مقدمه و بازگو کردن هدف و انگیزه ام برای راه اندازی این سایت، امیدوارم بتوانم با کمک همکاران، نوازندگان و هنرجویان عزیز، فضایی را برای علاقمندان کالیمبا فراهم کنم تا بتوانند علاقمندی و توانایی های خود را به اشتراک بگذارند.

 

با من در تماس باشید

تلگرام https://t.me/persianartmusicpress

 

اینستاگرام http://www.instagram.com/kalimbamusic.ir

 

رضا کلانتری

کارشناس موسیقی، نوازنده و مدرس تار و سه تار و آهنگساز

یازدهم فروردین هزار و چهارصد

 

 

000
مشاهده 177 زمان آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 فروردين 1400 15:15
به این مطلب رای دهید
(1 رای)

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.