بلاگ

تازه های سایت

تبلیغات

آموزش کالیمبا

آموزش کالیمبا

جست و جو

مبانی کالیمبا (یک) مبانی کالیمبا (یک) www.kalimbamagic.com

اگر در مورد کالیمبا اطلاعات کمی دارید ، از اینجا شروع کنید! ما چند نکته مهم را برای دانستن در مورد کالیمبا به شما معرفی خواهیم کرد، از جمله نحوه تنظیم  (کوک کردن) آن ، نحوه اصلاح صدای  وز وز و... .

 

میلیون ها نفر در جهان گیتار می زنند و هزاران کتاب نیز در مورد نواختن گیتار نوشته شده است، بنابراین توافق قابل توجهی در مورد نامگذاری قطعات مختلف گیتار وجود دارد. تا همین اواخر، کتابهای کمی در مورد نواختن کالیمبا وجود داشت، و معمولاً برای قسمتهای مختلف کالیمبا، واژگان یکسانی وجود نداشت. من محبوب ترین و توصیفی ترین نامگذاری را برای نشان دادن اجزای نمودارهای زیر انتخاب کرده ام که ساختمان کالیمبا را نشان می دهد.

 

قسمت های مختلف کالیمبا
قسمت های مختلف کالیمبا

 

برخی از کالیمباهای سنتی آفریقایی بر روی اجسام تشدید کننده توخالی ساخته می شدند، اما بیشتر آنها روی تخته صاف نصب می شدند. کالیمباهای جعبه ای بلندتر و بزرگترهستند و با اضافه کردن سوراخ هایی بر روی بدنه کالیمبا، می توانید جلوه ای عالی از  افکت صوتی"wah-wah"  بدست آورید. کالیمباهای تخت دارای منحنی "EQ" مسطح تر هستند ، و شما می توانید آنها را به روش سنتی تقویت کنید: با قرار دادن آنها در داخل یا بالای یک کدو تنبل بزرگ، خشک و سوراخ شده برای تشدید صدا.

 

کالیمباس های هیو تریسی که روی یک تابلو سوار می شوند مدل های سلست نامیده می شوند.

 

 

کالیمبای سلست
کالیمبای سلست

هنگامی که برای تولید یک لحن روی کالیمبا یک مضراب می زنید، کنترل ظریفی بر چگونگی لرزش آن ندارید.

با این حال، شما تا حدودی کنترل می کنید که صدا چگونه بر بدنه کالیمبا طنین انداز شود. اگر سوراخ روی بدنه را بپوشانید، کشف خواهید کرد که چه تغییری در صدای کالیمبا ایجاد شده است.

خصوصیات تشدید جعبه را تغییر دهید و اثر "wah wah" ایجاد کنید.

 

در ادامه این مطلب، به تکنیک های گلیساندو و دیگر تکنیک ها می پردازیم...

 

000
مشاهده 280 زمان آخرین ویرایش در دوشنبه, 09 فروردين 1400 15:37
به این مطلب رای دهید
(1 رای)

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.